Troje nastolatków zginęło, czwarty walczy o życie

Troje nastolatków zginęło w wypadku drogowym, do którego doszło w nocy, 5 stycznia, na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Kierowane przez 18-latka Audi zjechało z drogi, przełamało barierki a na koniec roztrzaskało się na słupie oświetleniowym. Pomimo podjętej reanimacji, życia kierującego i dwójki pasażerów nie udało się uratować. Trzeci z pasażerów – 16-latek walczy o życie w szpitalu.

Do wypadku doszło kilkanaście minut przed północą. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem marki Audi A-4 jadąc ul. Jana Pawła II w kierunku Al. Kraśnickiej, nagle na wysokości ul. Gęsiej stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi uderzając w barierki rozdzielające pasy jezdni, a następnie roztrzaskał się na słupie oświetleniowym oraz słupie trakcji trolejbusowej.

Uderzenie była tak silne, że auto zostało niemal sprasowane. Aby wydobyć z niego ofiary wypadku, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu. Pojazdem podróżowała czwórka nastolatków.  Pomimo podjętej na miejscu reanimacji życia trójki osób nie udało się uratować. W wypadku zginął 18-letni kierowca audi, 17-letni pasażer oraz pasażerka, której tożsamość jest jeszcze ustalana. Do szpitala w bardzo ciężkim stanie został przetransportowany 16-letni pasażer. Lekarze walczą o jego życie.

Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem uprawnienia do kierowania nabył przed kilkoma tygodniami.

Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo mające wyjaśnić przyczyny i okoliczności tragedii.  Źródło lubelska.policja.gov.pl