Trzy medale w Piaseczno Open

Do udanych mogą zaliczyć pierwszy, tegoroczny start zawodnicy Skorpiona MKS Mechanik Włodawa. Nasi kickbokserzy w Ogólnopolskim Turnieju Piaseczno Open zdobyli trzy brązowe medale!

W silnie obsadzonej kategorii do 63 kg kadetów starszych wystąpiło dwóch zawodników włodawskiego klubu: Kornel Czajkowski, którego rodzice dowożą na treningi z Chełma oraz Jakub Sobczuk. Czajkowski spisał się znakomicie, w debiucie w oficjalnym turnieju zdobył dwa brązowe medale.

– Kornel walczył w formule przerywanej i ciągłej. Pewnie wygrał walki eliminacyjne. W półfinale formuły light-contact, prowadząc z Ukraińcem Ivanem Nikolenko, przegrał w końcówce stosunkiem głosów 1:2. Z kolei w półfinale point-fightingu lepszy od naszego reprezentanta okazał się Mikołaj Wójcik z KS Mistral Wojkowice – relacjonuje sekundujący zawodnikowi w walce trener Sylwester Protas, który wraz z Małgorzatą Chomą przygotowywał włodawskich fighterów do zawodów.

Sobczuk już w pierwszym pojedynku trafił na M. Wójcika, późniejszego zwycięzcę w light-contact.

W walkach soft-contact w kategorii dzieci 7-9 lat znakomicie się spisała ośmioletnia Bianka Kaczmarek. Wygrała eliminacje i dotarła do finałów, ostatecznie zdobywając brązowy medal. W walkach dzieci zwycięstwo i porażkę na swoim koncie zapisał 10-letni Paweł Zieliński.

Wśród kadetek młodszych w kategorii +47 kg debiutowała Aleksandra Dziwulska. W point-fightingu przegrała pierwszą walkę i ostatecznie zajęła piątą lokatę. W kat. 52 kg walczył Igor Baldassara. – Niestety, mimo bardzo dobrego pojedynku, gdzie cały czas wygrywał, przeciwnik nawet był liczony po jednym z ciosów Igora, w końcówce jednak zabrakło mu sił i ostatecznie przegrał 1:2 i odpadł z turnieju w eliminacjach – mówi S. Protas.

Udział zawodników Skorpiona MKS Mechanik w zawodach był możliwy dzięki dofinansowaniu wyjazdu przez Urząd Miejski Włodawa oraz Starostwo Powiatowe we Włodawie. Klub szczególne podziękowania kieruje pod adresem burmistrza Wiesława Muszyńskiego oraz wieloletniego sponsora klubu Wiesława Blicharskiego, właściciela firmy HAND BUD. (bas)