Tydzień języków obcych w szkole „Razem”

Z językami łatwiej przez świat – pod takim hasłem uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Razem” w Chełmie obchodzili tydzień języków obcych. Jak zawsze uczniowie aktywnie włączyli się w przygotowane dla nich konkursy, quizy i zabawy.

Pierwszego dnia przeprowadzono konkurs literowania w języku angielskim „Spelling”. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Grabarczuk z kl. VI., drugie – Wiktoria Oleszczuk z kl. VII, a trzecie – Weronika Omańska z kl. VI. Z języka niemieckiego odbył się konkurs leksykalno-gramatyczny „Wortschatzmeister”, w którym pierwsze miejsce zajęła Julia Greguła z klasy VII, druga była Weronika Omańska, a trzeci – Igor Cywiński z klasy VII.

Drugiego dnia przedstawiciele klas wzięli udział w quizie z języka angielskiego „Państwa-Miasta”. Pierwsze miejsce zajęła klasa VI, drugie – klasa VIII, a trzecie – klasa VII. Z języka niemieckiego natomiast uczniowie w sposób artystyczny prezentowali utwory literackie. Pierwszy był Damian Brotko z klasy VIII, druga – Hanna Sawicka z klasy V, zaś trzecia – Angelika Gadzała z klasy V. W tej kategorii przyznano również wyróżnienie dla Martyny Stępień z klasy VIII.

W środę został przeprowadzony konkurs łamańców językowych po niemiecku i angielsku. „Zungenbrecher” zwyciężyła Dagmara Tracichleb z klasy VIII, drugie miejsce zajął Damian Brotko, a trzecie Wiktoria Oleszczuk. Konkurencję „Tongue twister” wygrała również Dagmara Tracichleb, drugi był Michał Majdański z klasy VIII, a trzecia – Aleksandra Grabińska z klasy VII.

Tego dnia cała społeczność szkolna mogła także spróbować specjałów kuchni angielskiej, niemieckiej i francuskiej. Były muffiny, angielskie babeczki, brownie, szarlotka z lodami, niemieckie ciasteczka, Apfelstrudel czy francuskie croissanty. Nie zabrakło hot-dogów i niemieckich Wűrstchen. Najmłodsi uczniowie prezentowali swoje zdolności plastyczne w dwóch konkursach z języka angielskiego i francuskiego. „Angielski w obrazach” wygrał Mikołaj Brotko kl. I, druga była Monika Śliwińska z kl. II, a trzeci – Jakub Manasterski z kl. III. „Symbole Francji” Natomiast wygrała Julia Czerwińska z klasy I, drugie miejsca zajął Adrian Kruk z klasy I, a trzeci był Hubert Petryk z klasy III. Na podsumowaniu tygodnia języków obcych zostały wręczone dyplomy oraz nagrody laureatom, a całość uwieńczyły występy zdolnej językowo młodzieży. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here