Uchodźcy z Covidem

Zamiast na wymarzony Zachód, trafili do ośrodka w Przemyślu. W ogóle z zatrzymaniem trzech Palestyńczyków, którzy na początku kwietnia sforsowali graniczny Bug w okolicach Sobiboru (gm. Włodawa), było sporo problemów, bo okazało się, że uchodźcy są chorzy na Covid-19.

Funkcjonariusze Nabużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali we wtorek (6 kwietnia) w okolicach Sobiboru trzech śniadolicych mężczyzn. Okazało się, że są to uchodźcy z Palestyny, którzy po sforosowaniu granicznego Bugu mieli plany przedostać się przez Polskę do Europy Zachodniej. W normalnej sytuacji migranci zostaliby umieszczeni w ośrodku dla uchodźców i potem deportowani tam, skąd przyszli, czyli w tym przypadku na Ukrainę.

Ale nie tym razem, bo okazało się, że Palestyńczycy są zakażeni koronawirusem, więc wszelkie procedury, którym normalnie zostaliby poddani, są utrudnione. Ostatecznie zostali przewiezieni do ośrodka straży granicznej w Przemyślu, gdzie są warunki do przetrzymywania osób chorych. Śledztwo w sprawie nielegalnego przekraczenia przez nich granicy prowadzi Prokuratura Rejonowa we Włodawie. Przestępstwo takie jest zagrożone karą do 3 lat więzienia. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here