Udana inauguracja

Od zwycięstw rozpoczęły się rozgrywki drugoligowe siatkówki mężczyzn nasze zespoły. Świdnicka Avia pokonała przed własną publicznością 3:2 AKS V LO Rzeszów, a LKPS Politechnika Pszczółka Lublin wygrała 3:1 w Nowym Sączu z Dunajcem.
Sobotni mecz w Świdniku mógł się podobać. Trwające 140 minut spotkanie obfitowało w wiele zwrotów akcji. Podopieczni Piotra Maja i Krzysztofa Lemieszka dzięki wygranej w czwartym secie 27:25 doprowadzili do piątej partii, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść.
Najlepszym zawodnikiem Avii był Bartłomiej Misztal, kapitan zespołu.
AVIA Świdnik – AKS V LO
Rzeszów 3:2 (25:22, 22:25,
20:25, 27:25, 15:11)
Avia: Misztal, Kurek, Zugaj, Jaskulski, Płaskociński, Gajosz, Sadowski (Libero) oraz Sajdak i Mańkowski.

Spotkanie w Nowym Sączu rozpoczęło się od wygranego seta przez gospodarzy. – Rywale zaskoczyli nas nieco bardzo mocną zagrywką. Do tego niezwykle skuteczny był mający za sobą pierwszoligową przeszłość Łukasz Pietrzak – tłumaczy słabszy początek meczu w wykonaniu lubelskiej drużyny Krzysztof Pigłowski, kapitan LKPS Politechnika Pszczółka. W kolejnych setach zawodnicy Dunajca nie grali już tak skutecznie, do tego popełniali wiele błędów, które bezlitośnie wykorzystali lublinianie.
Dunajec Nowy Sącz – LKPS Politechnika
Pszczółka Lublin 1:3
(25:23, 21:25, 17:25, 16:25)
LKPS Politechnika Pszczółka: Pigłowski, Rejowski, Czubiński, Czarnecki, Machowicz, Kępka, Bonisławski (libero) oraz Tobrek, Antoszak.
Pozostałe wyniki I kolejki gr. 6 II ligi: Neobus Niebylec – KKS Kozienice 3:2 (25:19, 20:25, 25:22, 21:25, 15:12) * Karpaty Krosno – Błękitni Ropczyce 3:1 (25:18, 29:27, 20:25, 25:18) * pauzował PZL Sędziszów Małopolski.
W następnej kolejce, 8 października Politechnika Pszczółka zagra w Kozienicach z KKS, a Avia w Ropczycach z Błękitnymi. BAS