Uderzył w motocyklistę i zwiał do sklepu

Pijany 72-latek doprowadził do zderzenia z motocyklistą, po czym uciekł z miejsca wypadku. Został zatrzymany kawałek dalej, pod jednym ze sklepów. Ranny w nogę motocyklista został przewieziony do szpitala. Jego życiu nic nie zagraża.

W czwartek (22 lipca) rano włodawscy policjanci zostali powiadomieni o zderzeniu samochodu osobowego marki Daewoo Lanos i motocykla marki Honda. – Miało to miejsce na skrzyżowaniu ulicy Lubelskiej i Szkolnej w Urszulinie – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący motocyklem, jadąc w kierunku Włodawy, rozpoczął manewr skrętu w lewo. Wyjeżdżający z ulicy Szkolnej 72-latek nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocykliście i uderzył w jego lewy bok. Motocyklista się przewrócił, a kierujący lanosem odjechał z miejsca i pojechał do sklepu. Tam go zatrzymali policjanci.

Od mężczyzny była wyczuwalna wyraźna woń alkoholu – po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że ma on ponad pół promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu już uprawnienia do kierowania. Niebawem za swoje czyny odpowie przed sądem. Kierujący motocyklem 40-latek trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników, a alkohol, brawura i brak rozwagi to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – przestrzega Szymańska. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here