Uratowała ją szybka reakcja

Niemal 5,5 tysiąca złotych wypłacili z konta mieszkanki gminy Urszulin internetowi oszuści. Na szczęście kobieta postanowiła sprawdzić stan konta i przy pomocy banku zablokować transakcję. Nie byłoby problemu, gdyby wcześniej nie kliknęła w link wysłany przez sieciowych złodziei.

We wtorek (29 marca) do urszulińskiego komisariatu zgłosiła się mieszkanka gminy, która powiadomiła policjantów o tym, że została oszukana w internecie.

– Kobieta na jednym z portali ogłoszeniowych umieściła ogłoszenie o sprzedaży ubrań – opowiada Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Bardzo szybko skontaktowała się z nią osoba zainteresowana, która po krótkiej korespondencji mejlem przesłała sprzedającej link. Mieszkanka gminy Urszulin po kliknięciu została przekierowana na stronę wyglądającą jak strona bankowości elektronicznej, na której wpisała dane swojej karty. Następnie kobieta sprawdziła swoje konto i zorientowała się, że został wykonany przelew na kwotę prawie 5,5 tysiąca złotych.

Na szczęście dzięki szybkiej interwencji pracownika banku udało się zablokować dużą część tej transakcji. Przypominamy o ostrożności podczas wykonywania wszelkich transakcji w Internecie zwłaszcza podczas zakupów, oraz jak się okazuje także przy sprzedaży produktów. Apelujemy, aby nie wchodzić w podejrzane linki, przesyłane przez nieznane osoby, ponieważ może się to okazać próbą oszustwa. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here