Uratowali przed pożarem

Kto wie, do jakiej tragedii mogłoby dojść, gdyby nie reakcja policjantów. Mundurowi na patrolu zauważyli buchające z komina domu płomienie i kłęby czarnego dymu. Natychmiast ostrzegli mieszkańców i wezwali do pożaru strażaków.

W poniedziałek (8 lutego) przed godziną 18. podczas patrolowania miejscowości Dubeczno (gm. Hańsk) policjanci zauważyli ogromne kłęby dymu oraz ogień wydobywający się z domu jednorodzinnego. – Mundurowi natychmiast skierowali się na posesję – opowiada Kinga Zamojska-Prystupa z KPP we Włodawie. – W domu było ciemno. Policjanci próbowali zaalarmować mieszkańców o zagrożeniu.

Drzwi otworzył nieświadomy niczego mężczyzna, który natychmiast zaczął wygaszać ogień w piecu. Funkcjonariusze wezwali również straż pożarną, która pojawiła się na miejscu bardzo szybko, neutralizując zagrożenie. Jak ustalili strażacy, zapaleniu uległa sadza zgromadzona w kominie – jej pożar realnie mógł zagrozić życiu i zdrowiu mieszkańców domu oraz doprowadzić do poważnych strat materialnych.

Na szczęście szybka reakcja policjantów na zagrożenie pomogła uniknąć tragedii. Mając na uwadze bezpieczeństwo, prosimy o rozważne eksploatowanie urządzeń grzewczych i o ich systematyczne kontrolowanie – dodaje Zamojska-Prystupa. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here