Urszulin też pomaga

Władze gminy Urszulin chwalą się, że organizacja wszelakiej pomocy dla uchodźców działa w gminie bardzo sprawnie. Nie wszyscy podzielają to zdanie. Niektórzy twierdzą, że nadawanie numerów PESEL mogłoby iść sprawniej, ale to problem, z którym boryka się praktycznie każdy samorząd powiatu włodawskiego.

Największym obecnie problemem dla przebywających w powiecie włodawskim uchodźców jest opieszałość w nadawaniu numeru PESEL, który jest niezbędny przy ubieganiu się o świadczenia. – W prywatnych kwaterach na terenie gminy Urszulin praktycznie od pierwszego dnia wojny na Ukrainie przebywa kilkadziesiąt uchodźców – informuje nasz czytelnik. – Tymczasem Urząd Gminy dziennie jest w stanie obsłużyć zaledwie kilka osób z nadaniem numeru PESEL. Czy ta cała rejestracja nie może iść sprawniej? – pyta nasz rozmówca…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 04.04.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here