V LIGA. Astra punkt za Różanką

Astra pokonała rezerwy Chełmianki

ASTRA LEŚNIOWICE – CHEŁMIANKA II CHEŁM 1:0 (1:0)

1:0 – Patoka (29 karny).

ASTRA: Jabłoński – Cole (46 Nowakowski), S. Dąbrowski, Jurga (60 Kopczyński), Kudlai, Oryszczuk (78 Rakowski), Ostapenko (63 Panas), Patoka, Radkevich, Sobolewski, Stalka. Trener – Artur Dąbrowski.

CHEŁMIANKA II: Wereszczyński – Grzywaczewski (86 Tywoniuk), M. Jeż, Kadratsenia, Kozina (80 Urbański), D. Krawiec, Roczon, Rutkowski, Wronka (55 Oszwa), Zavharodnii, Zhadan (55 Pawłowski). Trener – Andrzej Krawiec. Czerwona kartka: Rutkowski (CHEŁMIANKA II) w 64 minucie za dwie żółte.

W piątek, 15 maja, Astra podejmowała w Leśniowicach rezerwy Chełmianki. I po bardzo wyrównanym spotkaniu wygrała 1:0 po trafieniu z rzutu karnego Damiana Patoki w 29 minucie. – To był typowy mecz walki, ale też spotkanie stojące na naprawdę wysokim poziomie piłkarskim – ocenia Artur Dąbrowski, trener Astry. – Chełmianka postawiła nam bardzo trudne warunki i zawiesiła wysoko poprzeczkę – dodaje. Dąbrowski podkreśla, że zawodnicy z Leśniowic zostawili na boisku bardzo dużo zdrowia i charakteru. – Jestem bardzo zadowolony z postawy całego zespołu. Kolejny mecz na zero z tyłu pokazuje, że nasza defensywa i bramkarz pracują z ogromną determinacją i konsekwencją. Od 64. minuty Chełmianka grała w osłabieniu po czerwonej kartce, ale szczerze mówiąc, nie było tego widać. Musieliśmy walczyć i drżeć o wynik do ostatniego gwizdka sędziego – opowiada.

Brawa swoim zawodnikom bije też Andrzej Krawiec, trener Chełmianki II. – Mimo porażki pokazaliśmy charakter, dobrą organizację gry i przede wszystkim niezłą, odważną piłkę. Niestety na pewne sytuacje nie mamy wpływu. Gratuluję Astrze zwycięstwa, a obu zespołom dobrego widowiska. Karny dla rywali oraz gra w dziesiątkę od 64. minuty po drugiej żółtej kartce i czerwonej dla naszego zawodnika, zdecydowanie wpłynęły na końcowy wynik. Mimo wszystko do ostatnich sekund dążyliśmy do zmiany rezultatu i walczyliśmy o przynajmniej punkt. Dziękuję chłopakom za walkę i postawę. Jedziemy dalej – ocenia Krawiec. (kg, fot. Astra Leśniowice)

Trzy karne w Siennicy Nadolnej

BRAT CUKROWNIK SIENNICA NADOLNA – WŁODAWIANKA WŁODAWA 2:2 (2:2)

0:1 – Bartnik (3 karny), 1:1 – Szostak (20), 1:2 – Bartnik (35 karny), 2:2 – Ignaciuk (40 karny).

BRAT: Mróz – Ciechański, Dubaj, Ignaciuk, Arkadiusz Kister, Kniażuk, Malinowski, Sąsiadek, Suduł, Szostak, Aleksander Urbański. Trener – Andrzej Ignaciuk.

WŁODAWIANKA: Serkis – Staszewski, Latała, Andrusenko, Bartnik, Węgliński (80 Mikołajewski), Pogonowski, Nielipiuk, Koval, Witkowski (70 Witkowski), Mashkovcev. Trener – Arkadiusz Gaj.

Mistrzowie remisów, czyli Włodawianka, nie zawiedli i zremisowali po raz 13 w sezonie. Podopieczni trenera Arkadiusza Gaja wyszli na prowadzenie w 3 minucie, kiedy rzut karny za faul na Antonie Mashkovcevie, wykorzystał Łukasz Bartnik. Na 1:1 w 20 minucie wyrównał Michał Szostak, strzałem głową po dośrodkowaniu od grającego trenera Brata Andrzeja Ignaciuka. Przed przerwą sędzia poduktował kolejne dwie „jedenastki”. W 35 minucie po zagraniu ręką we własnym polu karnym przez Ignaciuka, karnego ponownie na gola zamienił Bartnik, a 5 minut później zrobiło się 2:2, gdy rzut karny wykorzystał Ignaciuk (tym raze za faul Krystiana Serkisa na Mateuszu Kniażuku). W drugiej połowie, mimo szans z obu stron, wynik już się nie zmienił. – To był typowy mecz walki, a remis jest sprawiedliwy – ocenia Antoni Kruk, kierownik drużyny Włodawianki Włodawa. (kg)

Niespodzianka w Rożdżałowie

KŁOS GMINA CHEŁM – HETMAN ŻÓŁKIEWKA 0:1 (0:0)

0:1 – Amerla (50).

KŁOS: Pawlak – Alikowski, Dyński, Flis, Gierczak, Gorzała, Konicki, J. Rak, K. Rak, Rakowski, Rutkowski. Trener – Michał Antoniak.

HETMAN: Rogala – Dąbrowski, Dzyr, Małek, K. Prus, Rycerz, Sawicki, Szymonek, Wanielista, Więczkowski, Wikira. Trener – Piotr Kapłon.

Emocjonująco zapowiada się walka o utrzymanie w Chełmskiej Lidze Okręgowej. Nagle mecze zaczęły bowiem wygrywać drużyny z dołu tabeli. W sobotę Vitrum niespodziewanie łatwo rozbił w Woli Uhruskiej Ogniwo Wierzbica 5:1, a dzień później Hetman, który przy takim wyniku spadł na ostatnie miejsce w tabeli, sensacyjnie ograł Kłosa Gmina Chełm i to na boisku w Rożdżałowie. Gola na wagę trzech punktów dla gości w 50 minucie zdobył Jakub Amerla. (kg)

Punkty zostały w Izbicy

RUCH IZBICA – UNIA REJOWIEC 2:0 (0:0)

1:0 – Buk (48), 2:0 – Buk (53).

RUCH: Wójtowicz — Knap, G. Lewandowski, Wlizło, Buk (70 Jasiński), Gałka, Czochrowski (80 Kaszak), Bożko, Śliwa (50 Wojewoda), Babiarz, Banach (89 Binek). Trener – Roman Blonka.

UNIA: Pastuszak – Paśnik, Karauda, Brzezicki, Górny, Martyn, Huk, Krupicz, Smorga, A. Czerwiński, W. Rossa. Trener – Roman Rossa.

Pierwsza połowa meczu w Izbicy nie przyniosła wielu sytuacji bramkowych. Najgroźniejszą stworzyła Unia, ale po strzale głową jednego z zawodników gości bardzo dobrą interwencją popisał się Jan Wójtowicz. Po przerwie gospodarze szybko wyszli na prowadzenie. W 48 minucie Maciej Buk zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie delikatnie zmieniła tor lotu i wpadła do siatki. Niespełna pięć minut później było już 2:0. Po świetnym, prostopadłym podaniu Gabriela Lewandowskiego, Buk precyzyjnym strzałem w długi róg, jak się później okazało, ustalił wynik spotkania. (kg)

Vitrum zlał Ogniwo

VITRUM WOLA UHRUSKA – OGNIWO WIERZBICA 5:1 (4:1)

1:0 – D. Dąbrowski (24), 2:0 – Drzewicki (27), 3:0 – Łubkowski (29), 4:0 – Rutkowski (37), 4:1 – Sitarczuk (39), 5:1 – Kędzierawski (90+4).

VITRUM: Haftaniuk – Barczuk, Czmielewski (75 Bryk), D. Dąbrowski (80 Kędzierawski), Drzewicki, Łubkowski (65 K. Dąbrowski), Marczuk, Naumiuk, Rutkowski (80 Nowosad), Wałczyk, Zbarachewicz. Trener – Łukasz Drzewicki.

OGNIWO: Drzazgowski – Karwat, Kłos, Pełczyński (46 Stańczuk), Pilipczuk, Knot, Gębicki (78 Bobrzyński), Sitarczuk, Pawlak, K. Klimowicz, Jusiuk. Trener – Tomasz Sąsiadek.

Po pokonaniu tydzień temu Hetmana w Żółkiewce, Vitrum udowodnił, że wciąż liczy się w walce o utrzymanie w chełmskiej okręgówce. W sobotę w Woli Uhruskiej podopieczni grającego trenera Łukasz Drzewickiego po kapitalnej grze, zwłaszcza w pierwszej połowie, rozbili faworyzowane Ogniwo 5:1. Gospodarze grali z polotem, a zawodnicy z Wierzbicy zostali chyba myślami w szatni i po 40 minutach było już 4:0. Do siatki Ogniwa trafiali kolejno: Dominik Dąbrowski, Drzewicki, Karol Łubkowski i Przemysław Rutkowski. Goście odpowiedzieli jedynie trafieniem na 1:4 Szymona Sitarczuka. Po zmianie stron szybko mogło się zrobić 2:4, ale faulowany w polu karnym Vitrumu Sitarczuk nie wykorzystał rzutu karnego. „Jedenastkę” kapitalnie obronił Łukasz Haftaniuk. Goście do końca walczyli o zmniejszenie porażki, ale to nie był ich dzień, a zespół z Woli Uhruskiej dobrze się bronił i zasłużenie zgarnął trzy punkty. Już w doliczonym czasie gry wynik na 5:1 ustalił rezerwowy Szymon Kędzierawski. (kg)

Arcyważna wygrana GKS Łopiennik

SPARTA REJOWIEC FABRYCZNY – GKS ŁOPIENNIK 2:3 (0:1)

0:1 – Krystian Sawa (14), 0:2 – Krystian Sawa (49), 1:2 – Barabasz (51), 1:3 – Sysa (55), 2:3 – Barabasz (75).

SPARTA: Wikło – Adamiec, Barabasz, Charmast (60 Domiciuk), Chybiak, Gadomski (46 B. Mazurek), Głowacki, Guz (82 Maniychuk), Melnyk (80 Piorun), Papuha, Sulowski (46 Psuja). Trener – Kamil Góra.

ŁOPIENNIK: Kasperek – Krupa, Kamil Sawa, Suszek, Dudek, Kacper Wojciechowski, Korzeniowski, Matycz, Sysa (65 Domalewski), Karol Wojciechowski, Krystian Sawa (80 Stęplowski). Trener – Paweł Matycz.

W sobotę w Rejowcu Fabrycznym, w meczu dwóch drużyn walczących o utrzymanie w lidze, GKS Łopiennik chyba nieco zaskoczył gospodarzy dobrą grą i zwyciężył 3:2. Bardzo dobre zawody rozegrał Krystian Sawa, który dwa razy wpisywał się na listę strzelców, a także strzelec bramki na 3:1 Krystian Sysa. Wśród gospodarzy nie zawiódł Daniel Barabasz, zdobywca dwóch goli. Dzięki wyjazdowej wygranej GKS Łopiennik wyprzedził Spartę w tabeli. (kg)

Różanka wciąż liderem

SPS EKO RÓŻANKA – FRASSATI FAJSŁAWICE 3:0 (1:0)

1:0 – Perdun (24), 2:0 – Knap (65), 3:0 – Sztejno (90+2 z wolnego).

RÓŻANKA: Szlechta – Kawiak, Sztejno, Piotrowski, Jankowski (88 K. Mikulski), Kuczyński (70 Lushchynskyi), Bliźniuk, Perdun (80 Tołpyho), Knap (85 Kapluk), Staszczak, Gołąb (60 Mahdysh). Trener – Patryk Błaszczuk.

FRASSATI: Oroń – Wawrzusiszyn, Leszczyński, Gajek, Gęca, Dunda, P. Przebirowski, Żmuda, Korchut, Nowak, P. Błaziak. Trener – Rafał Robak.

Eko Różanka nadal liderem chełmskiej ligi okręgowej. W niedzielę po południu podopieczni trenera Patryka Błaszczuka pokonali u siebie Frassati Fajsławice 3:0. Wynik otworzył Paweł Perdun po podaniu od Jakuba Knapa. W drugiej połowie Knap po solowej akcji podwyższył na 2:0, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił ładnym uderzeniem z rzutu wolnego Sebastian Sztejno. (kg)

Tabela

1. Różanka 22 47 58-26
2. Astra 22 46 52-19
3. Brat 22 39 43-32
4. Ruch 22 36 54-45
5. Kłos 22 32 41-37
6. Włodawianka 22 31 37-25
7. Ogniwo 22 29 46-45
8. Chełmianka II 22 29 44-40
9. Frassati 22 25 43-50
10. Unia R. 22 24 31-38
11. GKS Łopiennik 22 23 33-46
12. Sparta 22 21 32-50
13. Hetman 22 21 29-66
14. Vitrum 22 19 34-58