W III kolejce III ligi. Porażka na własne życzenie

„Czoko wracaj do zdrowia ” - w koszulkach z takim napisem na rozgrzewkę przed piątkowym meczem wybiegli piłkarze Chełmianki. W ten sposób wsparli kolegę z drużyny, Krystiana Wójcika, który w ostatnim springu przed rozpoczęciem sezonu, 29 lipca z Górnikiem Łęczna doznał poważnej kontuzji. Okazało się, że 33-letni pomocnik zerwał więzadła krzyżowe. We wrześniu przejdzie operację

Piłkarze trzecioligowej Chełmianki nie zdołali się zrehabilitować za wysoką porażkę sprzed tygodnia poniesioną w Tarnowie z Unią. A okazja, ku temu była spora, bo do Chełma w piątek zawitała Wisłoka Dębica, która po dwóch seriach spotkań zamykała ligową tabelę z dwoma przegranymi i bilansem bramek 1-7. Kolejna szansa na ligowe punkty już w tę środę – na wyjeździe z Wieczystą i w sobotę u siebie z Podhalem. Oba mecze o godz. 17.

CHEŁMIANKA – Wisłoka Dębica 1:2 (0:0)

1:0 – Korbecki z karnego (78), 1:1 Siedlecki (83), 1:2 Nalepka (90+2). Żółte kartki: Stępień, Mroczek, Ofiara, Marczuk (Ch.). Widzów: 500.

Chełmianka : Ciołek – Stępień, Pendel, Bobrow, Perdun (46 Ofiara), Bednara (67 Groborz), Piekarski, Nowak, Karbownik (46 Marczuk), Korbecki (87 Konojacki), Knap (46 Mroczek).

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się pół godziny później, ze względu na awarię autokaru, którym do Chełma podróżowali piłkarze Wisłoki. Tym razem w składzie gospodarzy oprócz kontuzjowanych Krystiana Wójcika i Michała Kobiałki zabrakło także narzekającego na lekki uraz Kacpra Wiatraka. Na środku obrony, w miejsce Bartosza Płockiego pojawił się Kacper Pendel. Tym samym 19-letni wychowanek Niedźwiadka Chełm, który miniony sezon spędził w 4-ligowych rezerwach Górnika Łęczna, a przed obecnym rozgrywkami podpisał dwuletni kontrakt z Chełmianką zadebiutował w trzeciej lidze. Po kwadransie lekką przewagę uzyskali goście. Piłkarze Wisłoki zdołali oddać kilka groźnych strzałów, ale znakomicie w  bramce spisywał się Sebastian Ciołek.  Chełmianka pierwszą, składną akcję przeprowadziła dopiero w 21. minucie, ale uderzenia gospodarzy  były blokowane lub trafiały w obrońców gości.  W 35. minucie goście powinni objąć prowadzenie. Najpierw dwa razy znakomicie interweniował Ciołek, a potem wygrał pojedynek sam na sam z byłym napastnikiem Chełmianki, Krzysztofem Zawiślakiem. Trener Grzegorz Bonin widząc, że gra Chełmiance zupełnie się nie klei, już w przerwie dokonał trzech zmian. W 46. minucie na boisku pojawili się Krystian Mroczek, Paweł Ofiara i Oleg Marczuk. Ten ostatni już w 49. minucie mógł zdobyć gola, ale po dośrodkowaniu Piotra Piekarskiego, będąc 4 metry od bramki nie opanował piłki. Kolejną okazję dla gospodarzy w 73. minucie zmarnował Adam Nowak,  który spudłował z 10 metrów. Pięć minut  później 29-latek zrehabilitował się wywalczając rzut karny, który na gola zamienił Bartek Korbecki. Wydawało się, że mimo słabszej postawy chełmianie odniosą drugie zwycięstwo w sezonie. Niestety, goście w 83. minucie wyrównali po strzale z daleka Jakuba Siedleckiego, a już w doliczonym czasie, po kontrze i dośrodkowaniu z prawej strony wygraną zapewnił dębiczanom Przemysław Nalepka. Piłka po strzale 26-latka najpierw piłka odbiła się od słupka, ale jego dobitka była już celna.

Pozostałe mecze 3. kolejki III ligi gr. 4: Czarni Połaniec – Sokół Sieniawa 4:1 (Martínez 2, Banik 16, 87, Bawor 40 – Kwaczerliszwili 45) * Star Starachowice – Siarka Tarnobrzeg 1:0 (Wcisło 46) * Karpaty Krosno – Świdniczanka 0:0 * Wiślanie Jaśkowice – Podhale Nowy Targ 1:1 (Krasuski 34 – Antkowiak 4 k) * Garbarnia Kraków – Wieczysta Kraków 2:3 (Klec 52, Grzybowski 57 – Faworow 5 k, 14 k, 34) * Avia Świdnik – Unia Tarnów 1:0 (Zagórski 70) * KS Wiązownica – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (Rak 20, Suła 46) * Podlasie Biała Podlaska – Orlęta Radzyń Podlaski 0:0. RD