W mieście nagrody, w powiecie podwyżki

Będą nagrody dla urzędników krasnostawskiego ratusza z okazji Dnia Samorządowca. Burmistrz Robert Kościuk na razie nie chce mówić o kwotach, bo to ma być niespodzianka. W starostwie nagród nie będzie, ale za to zarząd powiatu szykuje podwyżki dla pracowników.


W piątek 27 maja w urzędach gmin, miast, powiatów będzie obchodzony Dzień Samorządowca. Dokładnie 32 lata temu odbyły się pierwsze wybory do samorządu terytorialnego. Z tej okazji włodarze gmin, miast przyznają nagrody dla urzędników.

W Krasnymstawie nagrody z okazji Dnia Samorządowca w zasadzie są tradycją. Nie inaczej będzie w tym roku. – Jestem już po spotkaniu z przedstawicielami związków zawodowych i wszystko mamy ustalone. Urzędnicy, podobnie jak w latach ubiegłych, dostaną nagrody – mówi Robert Kościuk, burmistrz Krasnegostawu.

Włodarz miasta nie chciał ujawnić kwot, jakie trafią na konta pracowników krasnostawskiego ratusza. – Wszyscy wiemy, jaka jest sytuacja naszego budżetu, więc na jakieś wysokie nagrody nie mogliśmy sobie pozwolić. Ich wysokość jest adekwatna do obecnych możliwości finansowych miasta. O kwotach nie chcę mówić, niech to będzie póki co niespodzianka – twierdzi R. Kościuk.

Nagród z okazji Dnia Samorządowca nie przewiduje z kolei starosta krasnostawski, Andrzej Leńczuk. – Zdecydowanie lepszym wyjściem i w pełni akceptowalnym przez pracowników są podwyżki wynagrodzeń. Skarbnik powiatu już dostał zadanie, by obliczyć, ile pieniędzy możemy przeznaczyć na wzrost pensji dla urzędników. Powiat nie ma aż tylu pieniędzy w budżecie, by mógł sobie pozwolić i na nagrody, i na podwyżki płac. Myślę, że pracownicy to zrozumieją – przekonuje Andrzej Leńczuk. Starosta nie potrafił jeszcze powiedzieć, kiedy urzędnicy dostaną podwyżki. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here