W straży nie ma słabej płci

– Od zawsze ciągnęło mnie za kółko. Fascynowałam się dużymi autami, więc postanowiłam nauczyć się nimi jeździć i tak zaczęła się moja przygoda z ciężarówkami – mówi Wioletta Woźniak, która jest pierwszą w powiecie, a być może i w województwie kobietą-kierowcą dużego samochodu strażackiego.

W Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbereżu (gm. Wola Uhruska) jest od sześciu lat. Od czterech jest jedynym kierowcą samochodu strażackiego w swojej jednostce.

– Kobiet w straży pożarnej, szczególnie w jednostkach ochotniczych, jest coraz więcej, więc dziewczyna w mundurze albo stroju ratowniczym nikogo już nie dziwi – mówi Wioletta Woźniak ze Zbereża. – Ale za kółkiem dużego samochodu strażackiego parytety wciąż nie obowiązują. Dlatego, gdy zostałam kierowcą w naszej jednostce i po raz pierwszy pojechaliśmy w takim składzie na powiatowe zawody strażackie, wzbudziłam nie lada sensację…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 04.04.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here