W wakacje ruszają z remontem

Długo oczekiwana termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie staje się faktem. Włodawski ratusz wyłonił już wykonawcę i podpisał z nim umowę. Gros środków na inwestycję miasto pozyskało z rządowego programu Polski Ład.

W czwartek (26 maja) w Urzędzie Miejskim we Włodawie burmistrz Wiesław Muszyński i Damian Zawisza prezes firmy „ZAW-BUD”, podpisali umowę na realizację projektu „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie”. – Głęboka termomodernizacja tego budynku możliwa jest dzięki środkom, które otrzymaliśmy z Rządowego Funduszu Polski Ład. Przygotowany przez nas wniosek został zakwalifikowany do dofinansowania, które pokryje 90 procent kosztów inwestycji – mówi Muszyński.

W ramach projektu „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie” zaplanowano między innymi ocieplenie ścian zewnętrznych budynku, piwnic, stropodachu, stropu zewnętrznego i ciągów komunikacyjnych. Wymienione zostaną okna, drzwi i grzejniki. Wykonany zostanie również podjazd dla osób niepełnosprawnych. Termomodernizacja szkoły rozpocznie się na początku lipca. Wartość inwestycji to niemal 5,7 mln zł. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here