W Zaświatyczach budują drogę

Trwają powiatowe drogowe inwestycje. Przebiegają szybciej niż przewidziano w harmonogramie. Tak jest m.in. w Zaświatyczach (gmina Hanna) – na drodze powiatowej nr 1702L Zaświatycze – Lack.

Przetarg na przebudowę tej drogi powiatowej wygrała w listopadzie ub.r. firma z Wierzbicy. Zażyczyła sobie za wykonanie remontu drogi prawie 2 mln zł. I była to najtańsza spośród wszystkich pięciu ofert. Połowa z tej sumy zostanie pokryta z Funduszu Dróg Samorządowych, a drugą połowę, w równych częściach, zapłacą powiat włodawski i gmina Hanna.

Okres gwarancji na ten odcinek drogi to 7 lat. Termin wykonania remontu mija z końcem czerwca. Długość przebudowanej drogi to 3,615 km, koszt całego zadania to 1 904 202,62 zł, z czego dofinansowanie FDS – 937 095 zł, środki powiatu włodawskiego – 483 553 zł, środki Gminy Hanna – 483 553.

Ponadto trwają prace przy budowie drogi powiatowej we Włodawie (ul. Długa) oraz w Stulnie (gm. Wola Uhruska). (pk)

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe czy szerokość jezdni pozwoli na wymininiecie się dwóch pojazdów? Jakie będą pobocza, chodniki? Czy tak jak w Wereszczynie od płotu do płotu, że niedługo trzeba będzie budować obwodnicę Wereszczyna?Szerokość pasa drogowego to 7 m, czy 7,5 m? Ech te polskie drogi(i pobocza) najważniejsze żeby rowy pokopać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here