Wiceminister z Wierzbicy

Pochodzący z Wierzbicy Sebastian Kaleta, pnie się po szczeblach politycznej kariery. Przed tygodniem otrzymał nominację na wiceministra sprawiedliwości i szefa Komisji Weryfikacyjnej badającej warszawską reprywatyzację. Zastąpił na tych stanowiskach Patryka Jakiego, który zdobył mandat w wyborach do Europarlamentu.

30-letni Sebastian Kaleta pochodzi z Wierzbicy, jest absolwentem I LO w Chełmie oraz prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Tuż po wyborach został doradcą ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry, a później rzecznikiem prasowym resortu. Dzięki występom przed kamerami poznała go cała Polska. I wkrótce potem spotkał go kolejny awans – został wiceprzewodniczącym Komisji Weryfikacyjnej badającej skandaliczne przypadki warszawskiej reprywatyzacji.

Przed rokiem pisaliśmy, że szybki awans Kalety i jego pracę w komisji weryfikacyjnej doceniła redakcja „Dziennika Gazeta Prawna”, która umieściła S. Kaletę na 17. miejscu w rankingu najbardziej wpływowych prawników w Polsce. Kolejne wieści o awansie przyszły przed tygodniem.

Po tym, jak wiceminister sprawiedliwości i szef Komisji Weryfikacyjnej Patryk Jaki zdobył mandat europosła, S. Kaleta, na wniosek ministra Ziobry został powołany przez premiera na jego miejsce. Objął też przewodnictwo Komisji Weryfikacyjnej. (bf, fot. twitter Ministerstwa Sprawiedliwości)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here