Wicepremier we Włodawie

(11 czerwca) Wicepremier Jacek Sasin gościł we Włodawie podczas uroczystości podpisania umowy opiewającej na 14,5 mln zł dla włodawskiego MPGK na dostosowanie do wymogów ekologicznych. Całość będzie kosztować 37 mln zł, więc 22 mln zł pochodzić ma z kredytu.

W sali MPGK we Włodawie Artur Michalski – zastępca prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Hubert Ratkiewicz – prezes MPGK we Włodawie podpisali umowę na dotację w wysokości 14,5 ml zł pieniędzy. Przy podpisaniu obecni byli wicepremier Jacek Sasin i burmistrz Wiesław Muszyński.

– Ponad 14,5 miliona zł popłynie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na tę inwestycję – mówił wicepremier J. Sasin. – Przed nami potężna, niezwykle innowacyjna inwestycja. Włodawa jest jednym z pierwszych miast w Polsce, które zdecydowały się na inwestycję, która wiąże się ze zmianą źródła zasilania miejskiej ciepłowni.

Z kolei włodarz miasta Wiesław Muszyński mówił: – Liczymy na mocny rozwój gospodarczy. Pokazujemy po raz kolejny, że we Włodawie dbamy o ochronę środowiska, zdrowe powietrze i wspieramy rolnictwo w naszym regionie. Dotyczy to nie tylko Włodawy, ale też okolicznych gmin. Myślę, że nawet gminy ościennych powiatów będą mogły współpracować z naszą spółką.

Wicepremier przy okazji spotkał się z lokalnymi działaczami PiS. W czasie zamkniętych rozmów mówiono m.in. o możliwej koalicji PiS z lewicą w powiecie włodawskim. Dąży do niej część działaczy zjednoczonej prawicy oraz lewicowy burmistrz Włodawy.

Dzięki dotacji i kredytowi spółka zamierza kompleksowo wymienić całą kotłownię, przystosowując ją do wykorzystania energii odnawialnej zamiast węgla. Ma to obniżyć emisję dwutlenku węgla niemal do zera. Nadwyżki ciepła spółka będzie mogła sprzedawać na wolnym rynku. Inwestycja powinna być zrealizowana do końca 2023 r. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here