Wielka kolizja na krzyżówkach

Albo zapatrzyła się w telefon, albo nie zauważyła migającego znaku STOP. Mieszkanka powiatu ryckiego z dużą prędkością wjechała na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej i doprowadziła do zderzenia z dwoma innymi samochodami.

W poniedziałek (21 listopada) po godzinie 16:00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu trzech aut, do którego doszło w rejonie skrzyżowania ulicy Lubelskiej z aleją Piłsudskiego we Włodawie.

– Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 22-latka kierująca samochodem osobowym marki Seat jadąc drogą krajową nr 82 od strony rzeki Bug na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nie zatrzymała się na znaku STOP i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo poruszającym się Fordem, a następnie uderzyła w Citroena, który zatrzymał się przed włączeniem się do ruchu – opowiada asp. szt. Kinga Zamojska – Prystupa z KPP we Włodawie.

– Na szczęście nikt w zdarzeniu poważnie nie ucierpiał. Zarówno 22-letnia sprawczyni kolizji, jak też 24-letni kierowca forda oraz 36-latek z citroena byli trzeźwi. Mieszkanka powiatu ryckiego odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Apelujemy o zachowanie ostrożności i skupienie uwagi na drodze. Każdy kierowca przed manewrem, który zamierza wykonać, powinien upewnić się, czy nie spowoduje tym zagrożenia dla innych uczestników ruchu – dodaje pani rzecznik. (bm, fot PSP Włodawa)