Wielka sztuka banalnych westchnień

Spektakl Teatru Osterwy „Trzy siostry” w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego został wyróżniony jako jeden z najlepszych polskich spektakli i weźmie udział w 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie.


Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia od początku cieszy się wielkim prestiżem.

Przez tydzień na deskach największych krakowskich teatrów można zobaczyć najlepsze polskie spektakle.

– Twórcom lubelskiego spektaklu zależy na powrocie do pierwotnych założeń Antona Czechowa. To, co przede wszystkim cechuje jego twórczość, to krytyczne spojrzenie na ówczesną sytuację społeczno-polityczną i radykalny sprzeciw wobec hipokryzji, wygodnictwa i głupoty elit nierozumiejących wagi swojej społecznej funkcji oraz wynikających z niej powinności – Barbara Żarinow z Biura Organizacji i mówi Reklamy Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. – Zatopieni w banalnych, uczuciowych problemach bohaterowie Czechowa zasłaniają się nigdy niewprowadzanymi w życie planami, przebrzmiałymi frazesami o wartości pracy i równości społecznej – dodaje.

„Trzy siostry” zobaczyć będzie można 10 grudnia 2018 r. na dużej scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Przed krakowską prezentacją spektakl będzie można obejrzeć w Lublinie, 6 grudnia o godz. 19 i 7 grudnia o godz. 18. red