Wkład zza krat

Zakład Karny we Włodawie w dobie stanu epidemii w różny sposób wspiera potrzebujących. Obecnie pomaga małej Natalce, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Do walki o zdrowie dziewczynki dołączyć może każdy.

– Natalka choruje na SMA1 – rdzeniowy zanik mięśni – opowiada por. Daniel Pręciuk z Zakładu Karnego we Włodawie. – Do niedawna dziewczynka była zakwalifikowana do terapii genowej, jednak poprzez zmiany w kwalifikacjach w tym momencie brak jest możliwości podawania leku. Rodzina prosi o pomoc i liczy, że sytuacja wkrótce się zmieni i Natalka otrzyma swoją szansę. Oprócz aukcji charytatywnych prowadzona jest zbiórka przez portal siepomaga.pl na leczenie i rehabilitację dziewczynki.

Apel rodziny został rozpowszechniony wśród funkcjonariuszy i pracowników naszej jednostki, udało się również przekazać na licytację kilka rękodzieł. Mamy nadzieję, że nasza cegiełka obok wielu innych pomoże Natalce powrócić do zdrowia, czego jej bardzo życzymy – dodaje Pręciuk. Pomóc może każdy. Wystarczy wejść na stronę: www.siepomaga.pl/natalka-jedrzejczak. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here