Wkrótce ruszy przebudowa

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku rozpoczną się pierwsze prace przy przebudowie krajowej „dwunastki”. Wszystko zależy od tego, kiedy wojewoda lubelski wyda pozwolenie na budowę. Ekipy budowlane mają pojawić się w dwóch miejscach: na zniszczonym odcinku Rejowieckiej, od Szpitalnej do ronda Dmowskiego oraz na ul. Rampa Brzeska.

Prace związane z projektem przebudowy drogi krajowej nr 12 dobiegają końca. Są już pierwsze wizualizacje nowych skrzyżowań. Przebudowa pochłonie około 118 mln zł. Głównym wykonawcą prac jest firma „Budimex”. Inwestycja ma zakończyć się w pierwszej połowie 2020 roku. Zgodnie z harmonogramem ekipy budowlane najpierw przebudują najbardziej zniszczony odcinek Rejowieckiej, od Szpitalnej do ronda Dmowskiego.

Powstanie na nim m.in. nowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, u zbiegu ul. Kochanowskiego. Jednocześnie będzie też przebudowywana ul. Rampa Brzeska. Na fatalny stan techniczny tej ulicy kierowcy narzekają najbardziej. Roboty ruszyć mają w tym roku, pod warunkiem jednak, że wojewoda lubelski w szybkim czasie wyda pozwolenie na budowę. Ba razie wniosek wrócił do „Budimexu”, bo są w nim błędy. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here