Włodawa nadal wspiera Ukrainę

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę miasto Włodawa aktywnie włączyło się w pomoc uchodźcom. Teraz dodatkowo został uruchomiony specjalny numer konta, na który można wpłacać darowizny.

– Zebrane środki zostaną przeznaczone między innymi na zapewnienie uchodźcom z Ukrainy tymczasowego zakwaterowania, wyżywienia, zakup środków medycznych oraz zorganizowanie pomocy humanitarnej, w tym transportu darów – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. Wpłaty można dokonywać na numer konta bankowego 07 1240 6292 1111 0011 1274 1308 w tytule wpisując „POMOC UCHODŹCOM Z UKRAINY DAROWIZNA”. Jednocześnie prowadzona jest zbiórka darów, które przekazywane są mieszkającym na terenie miasta uchodźcom z Ukrainy.

Środki higieniczne oraz żywność o długim terminie ważności można przynosić do magazynów we włodawskim ratuszu i Włodawskim Dom Kultury. Natomiast Polski Czerwony Krzyż w dalszym ciągu prowadzi zbiórkę odzieży, która przyjmowana jest w lokalu przy ulicy 11 Listopada 6. Zaangażowanie mieszkańców i władz miasta w pomoc uchodźcom z Ukrainy jest widoczna i doceniana. Najlepiej świadczą o tym podziękowania od Konsula Honorowego Ukrainy w Chełmie Stanisława Adamiaka. – To wyróżnienie dedykuję mieszkańcom Włodawy i pracownikom jednostek miejskich, którzy okazali wielkie serce pomagając naszym przyjaciołom z Ukrainy – dodaje Muszyński. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here