Włodawa walczy z koronawirusem

Powiat włodawski, podobnie jak niemal cała Polska, w praktyce stanął. Opustoszały ulice, parki i place. Urzędy i instytucje w większości zamknięte, nawet w sklepach ludzi jak na lekarstwo. W kościele również pustki, nawet w niedzielę. Włodawa w milczeniu walczy z koronawirusem. Na razie zarażonych w powiecie nie ma, ale trudno się dziwić, skoro do tej pory wykonano zaledwie trzy testy.

Puste kościoły

We włodawskich kościołach doszło do czegoś, co było absolutnie niespotykane – świątynie niemal opustoszały! Na niedzielnej mszy było po kilkanaście osób. – W posłuszeństwie przełożonym kościelnym i zarządzeniom władz cywilnych informuję, że przez najbliższe dni do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie na Msze św. będzie mogło wejść maksimum 50 osób, wliczając w to księdza, kościelnego, ministrantów itp. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję mszalną. Wejście do kościoła tylko drzwiami od zakrystii. Drzwi główne będą zamknięte. Bardzo proszę o uszanowanie tych trudnych dla nas decyzji – czytamy na stronie parafii NSJ we Włodawie.

Zamknięte niemal wszystko

Burmistrz Włodawy poinformował, że od 14 marca do odwołania zamknięte będzie targowisko „MÓJ RYNEK” przy ul. Lubelskiej we Włodawie. Podobnie postąpiono w Urszulinie, gdzie piątkowy wielki targ również został zamknięty do czasu opanowania epidemii. Dla interesantów dostęp ograniczyły wszystkie urzędy i instytucje, nie działa kino, zamknięto wiele sklepów.
Pacjenci mają ograniczony dostęp na SOR, do POZ-ów czy do nocnej i świątecznej opieki medycznej. By dostać się do lekarza, najpierw trzeba zadzwonić do wybranego ośrodka. Lekarz, po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu telefonicznego, ma dwie drogi: może zakwalifikować pacjenta do przyjęcia lub ograniczyć się jedynie do porady telefonicznej i wystawić e-receptę.

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 23.03.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.