Włodawa zagra dla WOŚP

Tak jak w całej Polsce, tak i we Włodawie w niedzielę (29 stycznia) odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Część artystyczna rozpocznie się o godz. 17, zaś przez cały dzień trwać będą licytacje, zbiórki do puszek oraz wydarzenia towarzyszące.

Niedzielny koncert organizowany przez Włodawski Dom Kultury będzie nie lada gratką dla miłośników hip-hopu, bo na deskach WDK-u pojawi się aż trzech reprezentantów tego gatunku muzycznego. Będą to: DaWid R.P.F, WSM oraz KaszKesz. Nim publiką zawładną uliczne rytmy, koncert zagrają uczniowie zajęć wokalnych Marcina Obuchowskiego. Tego dnia wystąpią też Patrycja Maik oraz Alicja Karpiuk z zespołem, który przypomni największe hity Anny Jantar. Jeśli pogoda pozwoli, na zakończenie wieczoru odbędzie się „Światełko do nieba”, czyli puszczanie papierowych lampionów.

Równolegle podczas trwającej cały dzień orkiestrowej kwesty, w różnych częściach miasta będą odbywać się wydarzenia towarzyszące Wielkiemu Finałowi, zorganizowane przez partnerów wydarzenia. Będzie m.in. zbiórka krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Włodawie, spacer seniorów oraz pływanie na odległość na miejskiej pływalni.

– Chwilę przed godziną 17 wystartuje również transmisja on-line dla osób, które z różnych powodów nie będą mogły dotrzeć na wydarzenie – mówi Łukasz Zdolski, dyrektor WDK-u. – W przerwie pomiędzy koncertami będą odbywać się licytacje stacjonarne gadżetów WOŚP-owych oraz fantów przekazanych przez darczyńców. Dodatkowo, w dniu Finału, będzie wyjątkowa okazja do zwiedzania nowej wystawy, która pojawi się w holu kina – dodaje Zdolski.

Koordynatorem 31.Finału WOŚP we Włodawie jest Marcin Kołkowski. (b)