Włodawianie wsparli onkologię dziecięcą

Zabawki edukacyjne, materiały plastyczne, kartony, kredki, flamastry i inne mikołajkowe upominki zebrane przez mieszkańców Włodawy trafiły do małych wojowników z oddziału onkologicznego szpitala dziecięcego w Lublinie.

Zakończyła się zbiórka prezentów dla pacjentów oddziału onkologicznego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. W ramach akcji Onko-Mikołaj zbierano między innym zabawki, materiały plastyczne, flamastry, słodycze i inne mikołajkowe upominki. W „mikołajki” 6 grudnia prezenty zostały przekazane personelowi szpitala a następnie małym pacjentom. – Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tą szlachetną akcję. Udało nam się zebrać bardzo dużo różnego rodzaju upominków. Z informacji przekazanych nam przez personel szpitala wiemy, że sprawiły one wiele radości małym pacjentom – mówi burmistrz Wiesław Muszyński.

Onko-Mikołaj to akcja pod patronatem dwóch burmistrzów Łęcznej i Włodawy. Swoje siły połączyły Centrum Kultury w Łęcznej, Włodawski Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Amazonki z Łęcznej. Wszystko po to, by sprawić odrobinę radości małym wojownikom, walczącym z chorobą. W ramach akcji we Włodawie zorganizowano dziewięć punktów, w których można było zostawić prezenty. Podobnie zbiórka wyglądała w Łęcznej. Zebranych darów było tak dużo, że do ich przewiezienia potrzeba było aż pięciu wypełnionych po brzegi samochodów. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here