Wojenny popyt

Ukrainki przebywające w naszym regionie licznie odwiedzają sklepy militarne, aby kompletować wyposażenie dla walczących mężów. W sklepie Agencji Mienia Wojskowego zasobniki żołnierskie są już wykupione, a ciepła odzież idzie jak woda. Najwięcej osób pyta o hełmy i kamizelki kuloodporne, ale to już towar koncesjonowany.

Trzy lata temu pisaliśmy o „rarytasach z woja”, czyli sprzedawanych przez lubelski oddział Agencji Mienia Wojskowego akcesoriach, gadżetach i sprzęcie wojskowym. Chodzi zarówno o używane, jaki i nowe produkty, zalegające w magazynach i niepotrzebne już wojsku. W sprzedaży (bezprzetargowej lub przetargowej w zależności od rodzaju towaru) były mundury (w tym koszule, bluzy, a nawet slipy), obuwie wojskowe, łopaty saperskie, peleryny-namioty, menażki, manierki, łóżka koszarowe, lunety, nosze sanitarne, lornetki, kombinezony lotnicze, sanitarne wersje tarpana, kultowe stary, koparki czy skrzynie na pociski…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 28.03.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here