Wojsko zniszczyło, wojsko naprawia

Dzięki współpracy wojska z włodawskim ratuszem ruszyły pierwsze naprawy dróg gruntowych zniszczonych przez ciężki wojskowy sprzęt. Na pierwszy ogień (może z sentymentu do nazwy) poszła ulica Pancerniaków.

Niedawno włodawski ratusz wystosował pismo do wojewody w sprawie naprawy mostu na rzece Włodawka i ulicy Grobla. Ich stan techniczny pogorszył się w związku z przejazdami pojazdów wykorzystywanych przez żołnierzy strzegących wschodniej granicy. W międzyczasie okazało się, że podobny problem pojawił się również na ulicy Pancerniaków. W tym przypadku prace przeprowadzono w niemal błyskawicznym tempie.

Pomogli zarówno żołnierz jak i włodawscy przedsiębiorcy. – W ramach dobrej współpracy samorządu miasta Włodawa i 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, wojsko wsparło nas przy wyrównaniu ulicy Pancerniaków. Dziękujemy żołnierzom oraz prezesom firmy Handbud Wiesławowi i Robertowi Blicharskim za dostarczenie materiału do wyrównania drogi – napisał w mediach społecznościowych burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Z blisko 400-metrowego odcinka drogi gruntowej codziennie korzystają mieszkańcy osiedla przy ulicy Pancerniaków. Odkąd pojawiły się na niej wojskowe ciężarówki, stan drogi znacznie się pogorszył. Swoje zrobiła również pogoda. Dzięki dobrej współpracy władz miasta, wojska i lokalnych przedsiębiorców problem udało się szybko rozwiązać. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here