Wpadł przez donos

Anonimowe zgłoszenie pozwoliło wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierującego, który miał w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu. Na dodatek posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz poszukiwano go do odbycia kary pozbawienia wolności.

W sobotę (11 czerwca) po godzinie 20.00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który miał przyjechać do jednego z marketów we Włodawie. – Na miejsce zostały skierowane patrole policji – mówi Kinga Zamojska – Prystupa z KPP we Włodawie. – Na jednej z ulic Włodawy funkcjonariusze zauważyli samochód odpowiadający zgłoszeniu. Mazdą kierował 64-latek z powiatu kieleckiego. Badanie alkomatem wykazało że mężczyzna prowadził samochód znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Wykonany pomiar wskazał blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się że 64-latek posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz do odbycia łącznie 250 dni kary pozbawienia wolności. Dodatkowo samochód, którym się poruszał, nie posiadał aktualnego przeglądu. Pojazd został odholowany na parking a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here