WSPA powitała studentów

Inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w ubiegły czwartek 11 października uroczyście zainaugurowała nowy rok akademicki. Władze uczelni, witając nowych studentów, podsumowywały dwudziestolecie, tej najstarszej w Lublinie niepublicznej szkoły wyższej.


Rok akademicki 2018/2019 rozpoczęło niemal 1000 nowych studentów. Największym powodzeniem wśród nich cieszyła się informatyka, ale chętnych nie brakowało również do studiowania architektury czy na nowo uruchomionym kierunku zarządzanie II stopnia i projektowanie wnętrz, któremu patronuje IKEA.

Rektor uczelni, dr Marcin Smolira, w swoim przemówieniu wspomniał swoje studia. Zaznaczył też, jak istotna jest nauka i zdobywanie wiedzy oraz przydatnych umiejętności. Przypomniał też o konieczności ciągłego rozwoju, zdobywania kompetencji i budowania relacji. Rektor zapewniał również, że uczelnia jest w pełni przygotowana na wszelkie zmiany i wyzwania nowych czasów i gotowa do współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

– Żyjemy w bardzo dynamicznie zmieniającym się świecie. Nie tylko obserwujemy te zmiany, ale też słuchamy was, przedstawicieli otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni i chcemy robić to nadal. Wiemy, że nie egzystujemy w próżni, a wasze uwagi są dla nas bardzo cenne – mówił rektor WSPA, do obecnych na uroczystości studentów oraz przedstawicieli władz samorządowych, rządowych i przedstawicieli organizacji przedsiębiorców.

Podczas inauguracji wyróżniono pracowników od lat związanych z uczelnią, a dr Ireneusz Codello wygłosił wykład pt. „Konsultant, więcej niż profesjonalna osoba techniczna. O umiejętnościach miękkich w branży IT.”. Już po części oficjalnej dodatkową atrakcją była możliwość poprowadzenia auta na torze do jazdy „bokiem”, który stanął przed budynkiem szkoły specjalnie na tę okazję.

Joanna Niećko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here