WSPA powitała studentów

Inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w ubiegły czwartek 11 października uroczyście zainaugurowała nowy rok akademicki. Władze uczelni, witając nowych studentów, podsumowywały dwudziestolecie, tej najstarszej w Lublinie niepublicznej szkoły wyższej.


Rok akademicki 2018/2019 rozpoczęło niemal 1000 nowych studentów. Największym powodzeniem wśród nich cieszyła się informatyka, ale chętnych nie brakowało również do studiowania architektury czy na nowo uruchomionym kierunku zarządzanie II stopnia i projektowanie wnętrz, któremu patronuje IKEA.

Rektor uczelni, dr Marcin Smolira, w swoim przemówieniu wspomniał swoje studia. Zaznaczył też, jak istotna jest nauka i zdobywanie wiedzy oraz przydatnych umiejętności. Przypomniał też o konieczności ciągłego rozwoju, zdobywania kompetencji i budowania relacji. Rektor zapewniał również, że uczelnia jest w pełni przygotowana na wszelkie zmiany i wyzwania nowych czasów i gotowa do współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

– Żyjemy w bardzo dynamicznie zmieniającym się świecie. Nie tylko obserwujemy te zmiany, ale też słuchamy was, przedstawicieli otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni i chcemy robić to nadal. Wiemy, że nie egzystujemy w próżni, a wasze uwagi są dla nas bardzo cenne – mówił rektor WSPA, do obecnych na uroczystości studentów oraz przedstawicieli władz samorządowych, rządowych i przedstawicieli organizacji przedsiębiorców.

Podczas inauguracji wyróżniono pracowników od lat związanych z uczelnią, a dr Ireneusz Codello wygłosił wykład pt. „Konsultant, więcej niż profesjonalna osoba techniczna. O umiejętnościach miękkich w branży IT.”. Już po części oficjalnej dodatkową atrakcją była możliwość poprowadzenia auta na torze do jazdy „bokiem”, który stanął przed budynkiem szkoły specjalnie na tę okazję.

Joanna Niećko