Wyjaśnią i doradzą

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza rodziców i opiekunów na dyżur dotyczący programu „Dobry Start 300+”. W tym tygodniu informacje w tej sprawie będzie można uzyskać osobiście w placówce Poczty Polskiej w Hannie.

Wnioski o 300 złotych na wyprawkę szkolną dla dziecka można składać tylko przez internet, za pomocą: Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE), portalu Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl) albo serwisów bankowości elektronicznej. Status wniosku będzie można sprawdzić w PUE. – Osobom, które potrzebują wsparcia z rejestracją konta na PUE ZUS i złożeniem wniosku o 300+, udzielą go pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – mówi Małgorzata Korba rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

– Z naszej pomocy można skorzystać w każdej placówce ZUS, a także podczas dyżurów w wybranych instytucjach. Najbliższy dyżur w sprawie „Dobrego Startu” w powiecie włodawskim odbędzie się w Urzędzie Pocztowym w Hannie przy ul. Rynek 2/2 w czwartek 22 lipca w godzinach 9.00-12.00. Na spotkanie trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty. Do rejestracji konta w PUE i złożenia wniosku o 300+ potrzebny będzie adres e-mail, numer telefonu komórkowego i numer rachunku bankowego. Od tego roku wypłata świadczeń będzie tylko bezgotówkowa – przypomina Korba. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here