Wynieśli ją przez okno

Policjanci jako pierwsi pojawili się na miejscu pożaru, do którego doszło w Nadbużance. Gdy dostali informację, że w środku może być właścicielka domu, chwycili samochodowe gaśnice i weszli do środka. W samą porę, by uratować starszą panią.

W piątek (25 lutego) około godziny 17:45 policjanci z Posterunku w Woli Uhruskiej oraz KPP Śrem i Ostrów Wielkopolski, pełniący służbę w powiecie włodawskim w związku z sytuacją na granicy, zostali skierowani przez dyżurnego do gminy Wola Uhruska, gdzie doszło do pożaru domu.

– Na miejscu w budynku panowało bardzo duże zadymienie. Palił się tapczan – informuje Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Mundurowi przy użyciu gaśnic samochodowych rozpoczęli akcję gaśniczą. W związku z informacją, że wewnątrz budynku może znajdować się kobieta, policjanci przeszukiwali pomieszczenia i w jednym z nich znaleźli leżącą na łóżku 69-letnią mieszkankę domu.

Z uwagi na realne zagrożenie wynieśli kobietę przez okno, a następnie przenieśli na bezpieczną odległość od domu, gdzie ocenili jej funkcje życiowe i udzielili pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Następnie na miejsce przybyli strażacy z Włodawy i Woli Uhruskiej, którzy przejęli akcję gaśniczą. Niewątpliwie profesjonalne działanie policjantów zapobiegło nieszczęściu. Dzięki ich szybkiej reakcji nie doszło do tragedii. To kolejny przykład na to, że policjanci w codziennej służbie ratują innych nawet z narażeniem życia w myśl zasady „Pomagamy i chronimy” – dodaje pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here