Wypadek motocyklisty

W miejscowości Krupe (gmina Krasnystaw), 41-letni motocyklista z Chełma stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Mężczyzna trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 19 maja, tuż przed godziną 19.00 na drodze wojewódzkiej nr 812 Chełm – Krasnystaw w Krupem.

– Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 41-letni mieszkaniec Chełma, kierujący motocyklem marki Honda, jechał od Krasnegostawu w kierunku Chełma. W pewnym momencie mężczyzna zjechał kołem na pobocze, w wyniku czego stracił panowanie nad jednośladem i wjechał do przydrożnego rowu – relacjonuje podkomisarz Anna Chuszcza, oficer prasowy krasnostawskiej policji. – Kierujący był trzeźwy. Z obrażeniami ręki został przetransportowany do szpitala.

– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze. Kierujący jednośladami są szczególnie narażeni na skutki zdarzeń drogowych, dlatego tak ważne jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni, zachowanie koncentracji oraz unikanie gwałtownych manewrów. Chwila nieuwagi może doprowadzić do poważnych konsekwencji – przypomina podkom. Chuszcza. (kg)