Z zaskoczenia sprawdzili stan kierowców

Podczas poniedziałkowej akcji „Alkohol i narkotyki” chełmscy policjanci przeprowadzili ponad 1400 badań stanu trzeźwości kierujących. Ujawnili przy tym dwóch pijanych rowerzystów i ukarali ponad siedemdziesięciu sprawców wykroczeń drogowych.

„Alkohol i narkotyki” – to nazwa ogólnopolskiej akcji policji, mającej na celu eliminowanie z dróg kierowców, którzy wsiedli za kółko, będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

W ramach działań, w poniedziałek (19 lipca), policjanci z całego województwa sprawdzali od rana stan trzeźwości kierujących zarówno przy głównych trasach, jak i na bocznych ulicach. Łącznie funkcjonariusze z Lubelszczyzny przeprowadzili 26 294 badania stanu trzeźwości, w wyniku których ujawnili 120 nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze chełmskiej drogówki przebadali w sumie 1402 kierujących i ujawnili 2 pijanych rowerzystów, a także jednego kierującego mimo sądowego zakazu. Skontrolowali przy tym ponad 150 uczestników ruchu i ukarali ponad 70 sprawców wykroczeń drogowych. W większości przypadków skończyło się na mandacie, ale były też kierowane do sądu wnioski o ukaranie. Głównym powodem zatrzymań było oczywiście przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów. Ci, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami. W świetle nowych przepisów za „jazdę na podwójnym gazie” grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat, a także kara pieniężna do nawet 60 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here