Za szybko, bo był naćpany

Młody mężczyzna został zatrzymany przez drogówkę za zbyt szybką jazdę. Okazało się, że kierowca nie tylko posiadał narkotyki, ale też i prowadził będąc pod ich wpływem.

(30 października) Na jednej z ulic Włodawy policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej BMW w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości – mówi asp. szt. Kinga Zamojska-Prystupa z KPP we Włodawie. – W trakcie kontroli mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo, co wzbudziło czujność funkcjonariuszy. Zauważyli oni, że pod wycieraczkę samochodu kierowca wkłada wyjęty ze skarpetki woreczek strunowy z krystaliczną substancją. Okazało się, że był to mefedron.

Pojazd odholowano na strzeżony parking, a 21-latka poddano badaniu na zawartość substancji psychoaktywnych w organizmie z wynikiem pozytywnym. Od kierującego pobrano też krew do szczegółowych badań. Po kontroli został on osadzony w policyjnym areszcie. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia. 21-latek odpowie dodatkowo za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz za przekroczenie prędkości. (bm)