Zacieśniali współpracę

W piątek starosta włodawski Andrzej Romańczuk oraz wójt gminy Włodawa Dariusz Semeniuk spotkali się we Włodawie z przewodniczącym rady rejonu kowelskiego oraz wójtem gminy Szack. Rozmawiali o dalszej współpracy w obliczu wojny.

Wiaczesław Szvorak – przewodniczący rady rejonu kowelskiego (odpowiednik polskiego powiatu) i Sergiej Karpuk – wójt gminy Szack odwiedzili Starostwo Powiatowe we Włodawie. Przyjęli ich starosta Andrzej Romańczuk i wójt gminy Włodawa Dariusz Semeniuk. Samorządowcy rozmawiali o sytuacji na Ukrainie oraz o możliwościach zacieśnienia współpracy transgranicznej.

Ukraińska delegacja, oprócz złożenia podziękowań za ogromne serce okazane nie tylko przez mieszkańców, ale i lokalnych włodarzy z terenu powiatu włodawskiego, prosiła również o dalsze działania na rzecz ogarniętej wojną Ukrainy. – Od wielu lat nasza samorządowa polsko-ukraińska współpraca układa się wzorowo. Także i w momencie tak trudnym, jak obecnie, nie mogło być inaczej. Od samego początku tej wojny staramy się zarówno myślą, jak i czynami być przy naszych przyjaciołach i wspierać ich jak możemy – podsumował starosta Andrzej Romańczuk. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here