Zadecydował ostatni kwadrans

W meczu 11. kolejki piłkarskiej czwartej ligi Lublinianka przegrała na Wieniawie z rezerwami ekstraklasowego Górnika Łęczna 0:2.
O sobotniej porażce podopiecznych trenera Grzegorza Białka, drugiej przed własną publicznością i czwartej w obecnym sezonie, zadecydowała dopiero końcówka spotkania, w której goście dwukrotnie trafiali do lubelskiej bramki.
Oba gole zdobyli piłkarze z szerokiej kadry pierwszej drużyny Górnika, Kamil Poźniak i Piotr Okuniewicz.
Najpierw, w 76. minucie Poźniak wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Jacka Paździora na Patryku Oryszu.

Chwilę później Okuniewicz skorzystał z prezentu stopera Lublinianki. Po niedokładnym wyprowadzeniu przez niego piłki przejął futbolówkę i ruszył w kierunku bramki. 23-letni napastnik, mając przed sobą jedynie bramkarza gospodarzy, nie dał mu żadnych szans.
Lublinianka najlepszą okazje do zdobycia gola miała w pierwszej połowie. Zabrakło jednak odrobiny szczęścia. W 19. minucie piłka po uderzeniu Damiana Kamoli z ponad 35 metrów do pustej bramki (golkiper gości stał na przedpolu) odbiła się od poprzeczki!

Lublinianka – Górnik II Łęczna 0:2 (0:0)
Lublinianka: Krupa – Dzyr, Paździor, Kosiarczyk (75 Kłyk), Jezior – Skoczylas (90 Jesionek), Stępień, Gutek, Kamola (79 Marzęda), Stefański (67 Prus) – Sobiech.
Górnik II: Smug – Marconi (46 Olszewski), Bogusławski, Ponurek, Błaziak – Pokrywka, Poźniak, Aftyka (86 Turewicz), Duduś (71 Orysz) – Okuniewicz, Kryluk (88 Kędzierski).
Bramki: 0:1 Poźniak 77 z karnego, 0:2 Okuniewicz 80. Żółte kartki: Sobiech (L) – Ponurek (G). Sędziował: Łukasz Woliński (Lublin). Widzów: 150.

Pozostałe mecze 11. kolejki: Lewart Lubartów – Hetman Zamość 2:2 * Kryształ Werbkowice – Kłos Chełm 3:0 * Powiślak Końskowola – Polesie Kock 4:0 * POM Iskra Piotrowice – Stal Kraśnik 2:0 * Włodawianka – Tomasovia 1:2 * Łada Biłgoraj – Unia Hrubieszów 0:3 * Lutnia Piszczac – Victoria Żmudź 1:3 * Milanów – Chełmianka 0:8. W tabeli prowadzi Chełmianka (31 pkt.) przed Hetmanem (29) i Górnikiem II (25). Lublinianka z 15 pkt. jest dziesiąta.