Zapisy już trwają

Rozpoczęły się zapisy do City Trail onTour, letniej odsłony największego cyklu biegów przełajowych w Polsce. Po raz kolejny jednym z 10 miast, w których odbędzie się impreza, jest Lublin!
Cykl zaplanowano od 17 do 28 lipca. City Trail onTour rozpocznie się w naszym mieście! Potem rywalizacja toczyć się będzie w Warszawie, Olsztynie, Trójmieście, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i na koniec w Łodzi.
Biegi rozgrywane będą w dni powszednie w godzinach popołudniowych. Start biegu głównego na dystansie 5 km zaplanowano na godz. 19:00. Od 17:30 będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2km.
– Za nami już dwie edycje letniej odsłony City Trail. To dla nas przede wszystkim okazja, by przypomnieć o naszym głównym projekcie – jesienno-zimowym cyklu Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden, którego szósta już ogólnopolska edycja wystartuje jesienią. Zapisy zostaną uruchomione 1 sierpnia, a więc tuż po zakończeniu City Trail onTour – informuje Piotr Książkiewicz, organizator biegów. – Środek wakacji to dobry czas, by na chwilę oderwać się od startów w biegach ulicznych i sprawdzić się na 5-kilometrowej leśnej trasie. Każda impreza ma oddzielną klasyfikację, na mecie są medale, a najlepsi zawodnicy tuż po biegu są dekorowani i nagradzani. To istotna różnica w porównaniu z cyklem jesienno-zimowym, w którym trzeba wziąć udział cztery razy, by zostać sklasyfikowanym – dodaje.
Opłata startowa za jeden bieg to 29 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 39 zł, jeśli zapisu dokonujemy w dniu zawodów.
W City Trail Junior za udział w biegu trzeba zapłacić odpowiednio 7,5 lub 10 zł. – Zachęcamy do startów w więcej niż jednej lokalizacji. Opłata startowa za drugi i każdy kolejny bieg to 14,5 zł – z tą uwagą, że trzeba zapisać się przez internet od razu na każdą z interesujących nas imprez – informuje Książkiewicz.
W ubiegłorocznym cyklu City Trail onTour w dziesięciu imprezach wzięło udział 2771 biegaczy. Najliczniejszym biegiem był ten w Poznaniu. Wzięło w nim udział 400 dorosłych biegaczy i 120 dzieci. Tuż za stolicą Wielkopolski uplasowała się Warszawa z 396 zawodnikami i 122 dziećmi. Trzecie miejsce pod względem frekwencji zajęła w letnim cyklu Bydgoszcz – 354 dorosłych i 146 dzieci. Warto dodać, że City Trail onTour cieszy się dużym zainteresowaniem pań – w poprzedniej edycji kobiety stanowiły 38,5% wszystkich biegaczy.
Informacje o biegach można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.