Zasnął i uderzył w przepust

Prawdopodobnie zmęczenie i w efekcie zaśnięcie za kierownicą było przyczyną piątkowego wypadku na rogatkach Włodawy. Doprowadził do niego 37-letni Ukrainiec, który najpierw zjechał na przeciwny pas ruchu a następnie przywalił w betonowy przepust.

W piątek (28 maja) około godziny 3 nad ranem dyżurny włodawskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej numer 812 w pobliżu Włodawy. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 37-letni obywatel Ukrainy kierujący peugeotem zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w betonowy przepust – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Została od niego pobrana krew do dalszych badań. 37-latek prawdopodobnie zasnął za kierownicą ze zmęczenia.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek za kierownicą. Przypominamy, że kierowca przed dłuższą podróżą powinien być wypoczęty. W przypadku odczuwania zmęczenia i senności w trakcie jazdy warto zrobić sobie kilkuminutową przerwę w podróży – wyjść z auta, rozprostować nogi, zaczerpnąć świeżego powietrza, czy po prostu napić się kawy. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here