Zbiera na nowe życie

Życie małego Ignasia Szpyrki z Woli Uhruskiej wisiało na włosku. Chłopiec czeka na kosztowną operację serca, którą opóźniła pandemia. Jego rodzice zaś zbierają fundusze na dalszą rehabilitację i lekarstwa dla chłopca.

Zbiórka na operację serca, która ma zostać przeprowadzona w niemieckiej klinice zakończyła się w ubiegłym roku. Dzięki wielu akcjom, kiermaszom, licytacjom udało się zebrać niezbędną kwotę. W przypadku Ignasia Szpyrki decydującą rolę odgrywa czas. Im później chłopiec zostanie zoperowany, tym mniejsze będą jego szanse na powrót do zdrowia.

Dlatego tak dużym ciosem dla jego rodziców okazała się informacja o odłożeniu zabiegu przez wzgląd na pandemię. – Na szczęście Ignaś czuje się na tyle dobrze, że może czekać – mówi jego mama, Agnieszka Szpyrka. – Z badań nie wynika nic nowego niepokojącego, co by teraz zagrażało jego zdrowiu. Staramy się wykorzystać ten czas i jak co roku prosimy Państwa o wsparcie.

Nie planujemy zbiórek, ale będziemy wdzieczni za podzielenie się z Ignasiem jednym procentem z podatku. Środki te przeznaczone zostaną na jego dalsze leczenie: leki, wizyty lekarskie, rehabilitację itd. – tłumaczy pani Agnieszka. 1% podatku można przekazać w rozliczeniu rocznym PIT, w którym należy podać: KRS 0000266644, a w polu informacji dodatkowych: ZC 8271 Ignacy Szpyrka. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here