Zielona energia rozświetla Włodawę

Dzięki niedawnej wymianie oświetlenia ulicznego we Włodawie koszty zakupu energii zmalały o ponad połowę – twierdzi ratusz. W wyniku przeprowadzonego przetargu wybrany został dostawca, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę. Co więcej, w całości pochodzi ona z odnawialnych źródeł energii.

– Jako miasto stawiamy na ekologiczne rozwiązania w różnych dziedzinach życia. Jednym z przykładów jest właśnie zasilanie oświetlenia miejskiego energią z odnawialnych źródeł. Dzięki naszym działaniom nie tylko obniżamy koszty ale też chronimy środowisko naturalne, które jest przecież naszym ogromnym atutem – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. W kontekście wypowiedzi włodarza miasta, nie sposób nie wspomnieć o innej niezwykle ważnej inwestycji tj. modernizacji miejskiej ciepłowni.

Przypomnijmy, że włodawski MPGK otrzymał rekordowe w historii spółki dofinansowanie w wysokości ponad 14500000 zł dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Odnawialne źródła energii (OZE) bazują na naturalnych, ekologicznych i niewyczerpywanych zasobach.

Wypracowane sposoby pozyskiwania gwarantują nie tylko bez emisyjną produkcję energii elektrycznej czy cieplnej, ale też niekończące się możliwości wykorzystania. Przez lata opracowane już zostały efektywne metody pozyskiwania prądu i ciepła z wymienionych ekologicznych źródeł odnawialnych. Wszystkie zapewniają to, czego nie daje węgiel i podobne mu surowce energetyczne, tzn. przyjazność środowisku i pewność, że ich po prostu nie zabraknie. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here