Złote Gody w Fajsławicach

„Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie” – tymi słowami Jana Pawła II wójt gminy Fajsławice Janusz Pędzisz rozpoczął uroczystość jubileuszu 50–lecia pożycia małżeńskiego.

Wyjątkowy jubileusz Złotych Godów świętowało 19 par, które 50 lat temu związani zostali węzłem małżeńskim. Wśród obecnych byli: Krystyna i Bolesław Adamiak, Krystyna i Jerzy Cholewa, Kazimiera i Bronisław Chruściel, Jadwiga i Zbigniew Dolebscy, Zofia i Czesław Gieracz, Marianna i Witold Klusek, Krystyna i Tadeusz Krawiec, Czesława i Lucjan Krysa, Maria i Marian Madeja, Maria i Tadeusz Pastuszak, Emilia i Edward Ruszniak, Urszula Sawicz (niestety jej mąż Józef zmarł nie doczekawszy uroczystości), Barbara i Józef Wilk oraz Krystyna i Józef Brus.

Jubilaci, którzy nie mogli wziąć udział w wydarzeniu to: Stanisław i Wiesława Adamiak, Zbigniew i Zofia Ilczak, Józef i Krystyna Kowalczyk, Henryk i Zofia Sidor oraz Jan i Maria Wójcik. W imprezie brali też udział: ksiądz Andrzej Domański, poseł Teresa Hałas, starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, a także zastępca wójta gminy Fajsławice Mieczysław Paluch, przewodniczący rady gminy Fajsławice Sławomir Michalak i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Iwona Sobczuk.

Uroczystość wzbogaciła część artystyczna zaprezentowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach pod kierownictwem Iwony Sałagi. Główny moment spotkania to uroczyste wręczenie jubilatom Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i legitymacji przyznanych przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, a także pamiątkowych dyplomów, kwiatów i słodkich upominków.

W miłej atmosferze i przy smacznym poczęstunku, o który zadbała firma gastronomiczna Dariusza Janiszka, małżonkowie chętnie wspominali przeżyte ze sobą lata, bogate w chwile radości, szczęścia, ale i smutku czy przykrości. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here