Znalazł skarb

Pochodzący z Włodawy Artur Kropiwiec został Poszukiwaczem Roku 2018 według brytyjskiego miesięcznika „Treasure Hunting”. Tytuł otrzymał po tym, jak wraz z przyjacielem odnalazł niezwykle cenną i starą złotą monetę.

Pan Artur pracuje w Wielkiej Brytanii, ale pochodzi z Włodawy. Jego wielką pasją jest poszukiwanie artefaktów z wykrywaczem metali. Swojemu hobby oddaje się od lat. W większości wypraw towarzyszy mu kolega, Błażej Lewandowski. Na jednej z takich wypraw w hrabstwie Oxfordsire pan Artur odkopał złotą monetę.

Była zachowana w bardzo dobrym stanie. Gdy zawołał przyjaciela, by pokazać mu znalezisko, ten rozpoznał w znalezisku bardzo starą i cenną celtycką monetę – Selsey Dhalia, której wiek szacuje się na ok. 2000 lat. Artefakt odnaleziony przez Kropiwca jest bardzo rzadki i niezwykły.

Nie dziwi więc fakt, że reportaż z jego wyprawy, która jest największym sukcesem w dotychczasowej karierze pana Artura, znalazł się w branżowym miesięczniku „Treasure Hunting”. Mało tego, Kropiwiec oraz jego przyjaciel Błażej Lewandowski otrzymali prestiżowy tytuł „Poszukiwacza 2018”. (bm)