Znowu groźnie na krajówce

Trzy osoby w szpitalu i kompletnie zniszczone pojazdy to efekt czwartkowego wypadku z udziałem niemieckiego dostawczaka i amerykańskiego pickupa. Sprawcą był prawdopodobnie kierowca volkswagena, który zbyt późno zauważył, że poprzedzający go pojazd skręca w lewo.

W czwartek (30 października) około godziny 15:30 oficer dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów w Kołaczach (gm. Stary Brus) na drodze krajowej numer 82. – Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Volkswagen LT, 53-latek z Puław, uderzył w tył pickupa marki Chevrolet – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Kierująca autem 41-latka z gminy Hańsk była w trakcie wykonywania manewru w lewo.

Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Obydwoje kierujący oraz pasażer dostawczego samochdu trafili do szpitala. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia. Apelujemy o ostrożność za kierownicą. Szybko zmieniająca się aura i śliska nawierzchnia pogarszają warunki na drodze. Dlatego zwłaszcza teraz należy zdjąć przysłowiową nogę z gazu i poruszać się z bezpieczną prędkością. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here