Żołnierze i samorządowcy oddali hołd

W asyście żołnierzy Wojska Polskiego i estońskiej Grupy Zadaniowej Taskforce Wisent 4 odbyły się we Włodawie uroczystości związane z obchodami Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

W sobotę (9 kwietnia) na cmentarzu wojskowym we Włodawie jako goście pojawili się m.in. poseł Monika Pawłowska, reprezentujący wojewodę Andrzej Odyniec, z ramienia marszałka do miasta przyjechała Ewelina Dolińska. Nie zabrakło również samorządowców z burmistrzem Włodawy Wiesławem Muszyńskim, starostą Andrzejem Romańczukiem i wójtem gminy Włodawa Dariuszem Semeniukiem na czele. Obecni byli również przedstawiciele środowisk kombatanckich, duchowni oraz delegacje szkół.

Uroczystość odbyła się w asyście żołnierzy Wojska Polskiego i estońskiej Grupy Zadaniowej Taskforce Wisent 4, a o oprawę muzyczną zadbała Włodawska Orkiestra Dęta. Po przemowach złożono wieńce pod Krzyżem Katyńskim. Dalszą część włodawskich obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej zaplanowano na wtorek (12 kwietnia). Rozpoczną się one o godzinie 10:30 mszą świętą w intencji Ojczyzny i ofiar zbrodni katyńskiej w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here