Żółta kartka od strażnika

Strażnicy miejscy wzięli się za kierowców, którzy w niedozwolonych miejscach parkują swoje pojazdy. Za wycieraczkami nieprzepisowo zaparkowanego auta zostawiali symboliczne żółte kartki, z informacją o tym, gdzie można, a gdzie nie wolno zostawiać samochód. Kolejnym krokiem będą mandaty?

W Chełmie od lat brakuje miejsc parkingowych. Zwłaszcza w ścisłym centrum miasta. W dni robocze już po godzinie ósmej rano znalezienie wolnej „miejscówki” niekiedy graniczy z cudem. Parkingi na ul. Popiełuszki przy bazarze oraz na ul. Sybiraków pękają w szwach. Dlatego też kierowcy bardzo często zostawiają swoje samochody w niedozwolonych miejscach, przez co utrudniają ruch pieszym, rowerzystom, a także stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników dróg. Zaparkowany w niewłaściwym miejscu pojazd to również utrudnienie dojazdu dla służb ratowniczych. Niestety, wielu z nich nie zdaje sobie sprawy, że pozostawiony w niewłaściwym miejscu samochód może przysporzyć wielu problemów.

Chełmska straż miejska postanowiła wziąć się za kierowców, którzy parkują swoje auta niezgodnie z przepisami. Wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Chełmie na terenie miasta przeprowadziła akcję informacyjno-ostrzegawczą. Strażnicy za wycieraczkami samochodu zostawili kierowcom symboliczne „żółte kartki” za parkowanie pojazdów w niedozwolonym miejscu. Łącznie rozdali ich 100.

Na kartkach zostały umieszczone informacje, gdzie nie wolno parkować. Kierowcy muszą pamiętać, że całkowity zakaz postoju i zatrzymywania, z wyjątkiem miejsc do tego wyznaczonych, obowiązuje w strefie zamieszkania. Decydując się na pozostawienie auta na chodniku powinni zostawić co najmniej 1,5 m przestrzeni dla pieszych. Nie wolno parkować na ścieżkach rowerowych, ciągach pieszo-rowerowych, przejściach dla pieszych, zatokach autobusowych, powierzchniach wyłączonych z ruchu, czy na terenach zielonych i klepiskach.

Najwięcej przypadków nieprawidłowego parkowania strażnicy z pracownikami WORD odnotowali w centrum miasta na ul. Popiełuszki, Strażackiej, Obłońskiej, Waśniewskiego, Mickiewicza, pl. Łuczkowskiego i Przechodniej, ale także na poza Śródmieściem, na Rejowieckiej i Szpitalnej. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here