151 w zabudowanym

O ponad 100 km/h przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym ubiegłotygodniowy rekordzista zatrzymany przez włodawską drogówkę. Policyjny radar zmierzył prędkość pędzącego przez Uhrusk kierowcy na 151 km/h.

– Statystyki wskazują, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych – twierdzi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującemu i pasażerom pojazdu, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego.

Niewątpliwie wielu groźnych zdarzeń na drogach można by uniknąć, gdyby kierujący częściej myśleli o potencjalnych konsekwencjach ryzykownej jazdy. Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze, wydłuża się droga hamowania, a skraca czas niezbędny na reakcję w sytuacji zagrożenia. Niestety, w ostatnim czasie odnotowano przypadki brawurowej jazdy, które zakończyły się utratą praw jazdy oraz mandatami karnymi.

W sobotę (27 marca) około godziny 8:30 policjanci włodawskiej drogówki w Uhrusku (gm. Wola Uhruska) zatrzymali do kontroli kierującego Oplem Zafirą. 28-latek na liczniku swojego auta miał aż 151 kmh, czyli przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 kilometrów. Z kolei w niedzielę (28 marca) na ulicy Korolowskiej we Włodawie za nadmierną prędkość został zatrzymany do kontroli 52-latek. Mężczyzna na liczniku swojego fiata miał ponad 100 km/h.

Apelujemy do wszystkich kierujących o stosowanie się do limitów prędkości oraz zwalnianie w miejscach, które wymagają wzmożonej ostrożności: przejścia dla pieszych, przejazdy dla rowerzystów, skrzyżowania. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności – przestrzega pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here