Amazonki tuż za podium

Amazonki KS Budowlanych Lublin zadebiutowały w Mistrzostwach Polski Kobiet U16 w Rugby 7! W III turnieju, rozgrywanym w Sopocie, lublinianki zajęły w stawce sześciu startujących drużyn czwarte miejsce.

W spotkaniu o 3. miejsce Amazonki przegrały z Ogniwo Sopot Women’s Rugby 5:25. Wcześniej w grupie lublinianki uległy Budowlanym Łódź 5:15 (0:0) oraz pokonały Venol Atomówki Łódź 24:15. W półfinale z Juvenią Kraków, liderem klasyfikacji generalnej MP po 3. turniejach, nasze poniosły porażkę 0:41.

Zespół Amazonek Budowlanych w turnieju reprezentowały (w nawiasie zdobyte punkty): Patrycja Archajka, Ewelina Natalia Dmitroca, Asia Domaciuk (12), Aleksandra Dragan, Iza Jabłońska, Jadzia Kasprzak, Aleksandra Kociubowska, Emilka Kozłowska, Kasia Pęksyk, Monika Pietrak (5), Martyna Usarek (17) i Maria Woźniak. Trenerami zespołu są Robert Ciechoński i Sebastian Berestek.

Klasyfikacja generalna sezonu 2019/2020 (po 3. turniejach): 1. Juvenia Kraków 58 punktów, 2. Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź 54, 3. Ogniwo Sopot Women’s Rugby 46, 4. Venol Atomówki Łódź 42, 5. Tygrysice RC Orkan Sochaczew 24, 6. Amazonki KS Budowlani Lublin 14, 7. Diablice Ruda Śląska 12.