Odczuwają skutki koronawirusa

Siatkarze Arki/Tempo Chełm w kolejnym meczu o mistrzostwo II ligi ulegli w Krośnie miejscowym Karpatom 1:3 (25:21, 22:25, 20:25, 13:25). Chełmianie wygrali pierwszego seta, w drugim prowadzili wysoko, ale ostatecznie musieli uznać wyższość przeciwnika.

Niemal cała drużyna Arki/Tempo Chełm przeszła koronawirusa. – Chorowaliśmy prawie wszyscy. Covid mocno dał się nam we znaki. Trzytygodniowa przerwa, jaką mieliśmy, wybiła nas też z rytmu i chyba dlatego ciężko jest nam fizycznie wytrzymać trudy spotkania – mówi Gabriel Wlaź, prezes Arki i zawodnik drugoligowej drużyny. – Inna sprawa, że Karpaty to najmocniejszy przeciwnik, z jakim przyszło nam dotąd grać. Zespół z Krosna pokazał siatkówkę na dobrym poziomie, postawił nam wysokie wymagania. Potrzebujemy czasu, tygodnia, może dwóch, by dojść do formy sprzed choroby.

Arka/Tempo pierwszego seta wygrała do 21. W drugiej partii chełmianie prowadzili 20:14, by ostatecznie ulec Karpatom do 22. – Nie udało się nam utrzymać wysokiego prowadzenia do końca seta, powtórzyła się sytuacja z poprzedniego meczu z Extransem Sędziszów Małopolski, kiedy też po wygranej pierwszej odsłonie, w drugiej wysoko prowadziliśmy, a mimo to przegraliśmy. W kolejnej partii Arka/Tempo dzielnie walczyła jednak Karpaty były górą i zwyciężyły do 20. Czwarty set, bez historii, gospodarze wygrali go do 13. – Przed nami jeszcze dwa trudne mecze z Jasłem i Kozienicami, drużynami, które w tym sezonie jeszcze nie przegrały. To chyba najmocniejsze ekipy w naszej grupie. Niemniej wydaje się, że pierwszy cel, czyli utrzymanie się w drugiej lidze został zrealizowany. Walczymy o miejsce w pierwszej czwórce na koniec sezonu, które zapewnia grę w barażach o I ligę – dodaje G. Wlaź.

Arka/Tempo w Krośnie zagrała w składzie: Misztal, Rejowski, Czarnecki, Gosik, Olejniczek, Giza, jako libero Piłat, a na zmiany wchodzili: Wlaź, Dobrowolski, Kociuba, Błaszczak, Szaniawski.

Wyniki innych spotkań: Hutnik/Wanda Kraków – Sparta Kraków 3:1 (25:19, 25:20, 21:25, 25:20), KKS Kozienice – GKPS Gorlice 3:0 (25:17, 25:15, 25:21), Extrans Sędziszów Małopolski – AKS V LO Rzeszów 3:1 (25:18, 21:25, 25:15, 25:20), Błękitni Ropczyce – MOSiR Jasło 1:3 (30:28, 22:25, 17:25, 24:26). (r)

1. MOSiR Jasło 6 18 18-4 539-470
2. Karpaty Krosno 8 18 20-7 652-567
3. KKS Kozienice 6 17 18-5 554-458
4. ARKA/TEMPO CHEŁM 8 16 19-9 641-553
5. Extrans Sędziszów Młp. 7 12 12-11 539-502
6. Błękitni Ropczyce 7 9 12-14 570-600
7. Hutnik/Wanda Kraków 8 8 11-18 611-663
8. AKS V LO Rzeszów 8 5 8-20 576-651