Absolutorium bezapelacyjne

Marek Kopieniak, wójt gminy Hańsk, bez najmniejszych problemów uzyskał wotum zaufania i absolutorium od rady. To efekt nie tylko dobrej współpracy z samorządowcami, ale też i ostatnich inwestycji. Tylko w 2020 roku na różne projekty wydano ponad 6 mln zł.

Ostatnia sesja rady gminy Hańsk obfitowała w przeróżne sprawozdania. Odnotowania warte są dwie rzeczy. Pierwsza to absolutorium dla wójta Marka Kopieniaka udzielone jednogłośnie, tak jak i wotum zaufania. Radni nie mieli żadnych obiekcji, ale trudno im się dziwić, bo ostatni rok należał do najbardziej udanych w inwestycje w całej historii gminy. Projekty fotowoltaiczne, czy gruntowny remont GOK-u rzucają się w oczy i są szeroko chwalone przez mieszkańców.

Na spotkaniu samorządowcy zdecydowali również o przeznaczeniu 100 tys. zł z budżetu gminy na dofinansowanie zakupu ekologicznych pieców c.o. dla mieszkańców. To chyba pierwsza gmina w powiecie włodawskim, która oferuje tego typu pomoc w oparciu jedynie o środki własne. – Szacujemy, że wystarczy to na ok. 25 inwestycji – opowiada wójt.

– Założenia są proste. Finansujemy 50 procent wartości pieca, ale nie więcej niż 4 tys. zł. O dofinansowanie ubiegać może się każdy bez względu na wysokość dochodów. W ten sposób chcemy zachęcić naszych mieszkańców do szerszego zainteresowania się tym tematem i w najbliższym czasie będziemy się starać o pozyskanie większych środków na podobny projekt – tłumaczy Kopieniak. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here