Agros blisko medalu

Kilka czwartych miejsc zajęły zawodniczki Agrosu Chełm podczas 25. ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w lekkiej atletyce, jaka odbyła się w Poznaniu. Medale były zatem bardzo blisko…

Pierwszy dzień zawodów przyniósł reprezentantom Agrosu Chełm sporo radości. Podczas sesji porannej chełmskie lekkoatletki wystartowały w biegu na 100 m. Katarzyna Magryta ustanowiła wówczas nowy rekord życiowy 12.72. Do finału „B” biegu na 400 m przez płotki z nowym rekordem życiowym awansował Remigiusz Zazula, a do finału „A” biegu na 400 m, także z nowym rekordem życiowym, zakwalifikowała się Martyna Szeliga.

Ostatecznie podczas drugiego dnia rywalizacji sportowcy Agrosu otarli się o medale. Czwarte miejsce w finale 400 m juniorek młodszych z fenomenalnym rekordem życiowym 56.66 zajęła Martyna Szeliga (do brązowego medalu zabrakło dosłownie 0.09 sekundy!).

Na czwartym miejscu swoje zmagania ukończyła sztafeta 4 x 100 m w składzie: Katarzyna Magryta, Martyna Szeliga, Amelia Oleszczyńska i Martyna Fabiańczyk (do 3. miejsca zabrakło 0.32 sekundy).

Na trzecim miejscu w finale „B” swoje zmagania z nowym rekordem życiowym 56.56 w biegu na 400 m przez płotki ukończył Remigiusz Zazula. 16. miejsce w rzucie dyskiem zajęła Dorota Polkowska. (k)